Piłkarze Cracovii dzięki zwycięstwu 2:1 nad Lechem Poznań i remisowi 2:2 Legii Warszawa z Rakowem Częstochowa zrównali się z liderem rozgrywek. Świetnie spisuje się też lokalny rywal „Pasów”, Wisła Kraków, która wygrała czwarty mecz z rzędu i opuściła strefę spadkową.

Weekend w PKO Ekstraklasie: Cracovia dogoniła Legię, Wisła Kraków uciekła ze strefy spadkowej (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PKO Ekstraklasa: Legia i Cracovia na czele

Podopieczni Michała Probierza wykazali się wielkim charakterem, bo to „Kolejorz” prowadził do przerwy. Akcję bramkową przeprowadzili trzej wychowankowie klubu ze stolicy Wielkopolski. Najpierw piłkę między sobą rozegrali Kamiński i Puchacz, a całość wykończył Kamil Jóźwiak, który pozostał w PKO Ekstraklasie pomimo ofert zagranicznych, żeby wywalczyć miejsce w kadrze reprezentacji Polski na turniej finałowy UEFA EURO 2020.

W drugiej połowie do głosu doszły jednak „Pasy”, które za sprawą Kamila Pestki, innego z zawodników młodzieżowej drużyny narodowej Czesława Michniewicza, wyrównały tuż po przerwie na 1:1. Decydujący cios Cracovia zadała na nieco ponad dwadzieścia minut przed końcem gry, kiedy to Sergiu Hanca wykorzystał rzut karny.

Ekipa ze stolicy Małopolski wykorzystała potknięcie Legii Warszawa, która w Bełchatowie zremisowała tylko z beniaminkiem rozgrywek z Częstochowy. Bramki Luquinhasa i Kante to było za mało, żeby wywalczyć komplet oczek, bo Raków odpowiedział golami Musiolika i Schwarza z karnego.

Wisła Kraków już poza strefą spadkową

Pod Wawelem zaczyna procentować praca Artura Skowronka. „Biała Gwiazda” wygrała cztery ostatnie mecze, w tym oba w rundzie wiosennej, i opuściła strefę spadkową, spychając do niej zespoły Arki Gdynia i Korony Kielce. W weekend krakowianie pokonali 1:0 KGHM Zagłębie w Lubinie.

Na dole ekstraklasowej tabeli komplet punktów w meczu o sześć oczek zainkasował też Górnik Zabrze, który po bramkach Igor Angulo i Pawła Bochniewicza oddalił się od strefy spadkowej na dystans czterech oczek.

23. kolejka już od najbliższego piątku. W jej trakcie dojdzie do pojedynków Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok czy też konfrontacji Piasta Gliwice z Cracovią.