Podopieczni Jurgena Kloppa pokonali po raz pierwszy od ośmiu lat Chelsea Londyn na Anfield Road i tym samym utrzymali pozycję lidera angielskiej Premier League.

The Reds obronili pozycję lidera

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, co oznaczało dla drużyny gospodarza spadek na drugą pozycję w ligowej tabeli i praktycznie koniec marzeń o zdobyciu tytułu, bo kilkadziesiąt minut wcześniej swój kolejny mecz wygrał Manchester City (3:1 z Crystal Palace).

Po przerwie niemoc piłkarzy z Merseyside trwała jednak zaledwie sześć minut. Pomiędzy 51. i 53. Liverpool FC zdobył dwie bramki, które przesądziły o zdobyciu kompletu punktów w niedzielne popołudnie.

Jako pierwszy najdroższego bramkarza się pokonał Sadio Mane. Niespełna sto dwadzieścia sekund później fenomenalnym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Mo Salah i było pozamiatane.

Dzięki tej wygranej LFC ma o dwa oczka więcej od „Obywateli”, którzy rozegrali jedno spotkanie mniej. Podopieczni Jurgena Kloppa mają jednak łatwiejszy terminarz. Pepa Guardiolę czekają natomiast Derby Mnachesteru i bój z Tottenhamem.