Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny zostali bohaterami swoich drużyn podczas wtorkowych potyczek fazy grupowej UEFA Champions League. Czy dziś w ich ślady pójdzie polski duet z SSC Napoli, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński?

Reprezentanci Polski błyszczeli w Lidze Mistrzów!

Kapitan Biało-Czerwonych wraz z Holendrem Arjenem Robbenem przesądzili o wysokim zwycięstwie zmagającego się z kryzysem Bayernu Monachium nad portugalską Benficą Lizbona (5:1). Popularny „Lewy” i były skrzydłowy Oranje ustrzelili po dublecie, dzięki czemu „Bawarczycy” mogą się już cieszyć z awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów UEFA. [Obejrzyj bramki i skrót meczu!]

Wielkie powody do radości ma też Wojciech Szczęsny, który został okrzyknięty bohaterem potyczki pomiędzy Juventusem Turyn a Valencią CF. Fenomenalna interwencja Polaka w końcówce pierwszej połowy uratowała „Starą Damę” przed stratą bramki, co w konsekwencji sprawiło, że gol zdobyty w drugiej połowie przez Mario Mandżukicia pozwolił na zdobycie trzech oczek. [Zobacz fenomenalną interwencję Polaka i skrót pojedynku!]

Dziś czekają nas kolejne emocje związane z występami reprezentantów Polski na boiskach UEFA Champions League. Bardzo ważny mecz czeka przede wszystkim SSC Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, ale trudno przewidzieć, czy któryś z nich rozpocznie mecz z Crveną Zvezdą Belgrad w wyjściowej jedenastce.