Po porażce 0:2 z Atletico Madryt na Wanda Metropolitano, Cristiano Ronaldo zapowiedział, że do ćwierćfinału UEFA Champions League i tak awansuje „Stara Dama”, a on sam strzeli hattricka. Choć niewielu w to wierzyło, to taki właśnie jest finał dwumeczu!

Liga Mistrzów: Cristiano Ronaldo poprowadził Juventus do awansu! (Fot. Juventus Turyn)

Portugalski gwiazdor, pomimo upływających lat nie stracił nic ze swojej wielkiej sportowej klasy, o czym w dniu wczorajszym brutalnie przekonali się Diego Simeone i jego podopieczni, którzy nie byli w stanie zatrzymać napastnika Juventusu Turyn, co Atletico Madryt przypłaciło odpadnięciem z rozgrywek, choć miało przecież dwubramkową zaliczkę z pierwszej potyczki.

34-letni fenomen dzieło zniszczenia „Rojiblancos” rozpoczął jeszcze w pierwszej połowie, wpisując się na listę strzelców w 27. minucie pojedynku. Po przerwie ukąsił jeszcze dwukrotnie, w 48. i 86. minucie spotkania, kiedy to wykorzystał rzut karny, który dał w końcowym rozrachunku wymarzony awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA bez konieczności rozgrywania dogrywki.

Hattrick Cristiano Ronaldo z całą pewnością przejdzie do historii światowego futbolu, tak jak jego niezwykłe wyczyny w UEFA Champions League, gdzie jest absolutnym rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę bramek i to w praktycznie każdej kategorii (gole w grupie, w play-off, głową etc.).

W drugim wtorkowym meczu Manchester City zdemolował Schalke 04 Gelsenkirchen pokonując rywala z Niemiec na Etihad Stadium w stosunku aż 7:0, rozstrzygając losy awansu już do przerwy (3:0).

W środę czekają nas z kolei arcyciekawe pojedynki Bayernu Monachium z Liverpoolem FC i FC Barcelony z Olympiquem Lyon. W obu pierwszych meczach padły bezbramkowe remisy.

Liga Mistrzów: Cristiano Ronaldo poprowadził Juventus do awansu!