Dwa z trzech polskich klubów będą rozstawione podczas losowanie IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Na kogo może trafić Jagiellonia Białystok oraz Lech Poznań? 

Skorupski trafi do Anglii za 5 milionów euro!

Losowanie IV rundy odbędzie się w najbliższy poniedziałek, a więc jeszcze przed rozegraniem III rundy. W niej Jagiellonia zmierzy się z KAA Gent, natomiast Lech weźmie udział w pojedynku z ekipą KRC Genk. Jeżeli polskim drużynom uda się awansować, przejmą współczynnik swoich rywali.

Mecze IV rundy eliminacji do Ligi Europy rozegrane zostaną w dniach 23 i 30 sierpnia, natomiast III – 9 i 16 sierpnia.

Drużyny rozstawione w IV rundzie:

Sevilla FC (Hiszpania) / Żalgiris Wilno (Litwa) 113,000
Zenit Sankt Petersburg (Rosja) / Dinamo Mińsk (Białoruś) 78,000
FC Basel (Szwajcaria) / Vitesse Arnhem (Holandia) 71,000
Besiktas Stambuł (Turcja) / LASK Linz (Austria) 57,000
Olympiakos Pireus (Grecja) / FC Luzern (Szwajcaria) 54,000
FC Kopenhaga (Dania) / CSKA Sofia (Bułgaria) 34,000
SC Braga (Portugalia) / Zoria Ługańsk (Ukraina) 30,500
FCSB Bukareszt (Rumunia) / Hajduk Split (Chorwacja) 27,500
KAA Gent (Belgia) / Jagiellonia Białystok (Polska) 27,000
KRC Genk (Belgia) / Lech Poznań (Polska ) 27,000
NK Maribor (Słowenia) / Glasgow Rangers (Szkocja) 22,500
Maccabi Tel Awiw (Izrael) / Pjunik Erywań (Armenia) 22,500
Feyenoord Rotterdam (Holandia) / AS Trencin (Słowacja) 21,500

Drużyny nierozstawione:

Rapid Wiedeń (Austria) / Slovan Bratysława (Słowacja) 21,500
RB Lipsk (Niemcy) / Universitatea Craiova (Rumunia) 17,000
Partizan Belgrad (Serbia) / FC Nordsjaelland (Dania) 17,000
Burnley FC (Anglia) / Instanbul Basaksehir (Turcja) 15,921
HNK Rijeka (Chorwacja) / Sarpsborg 08 FF (Norwegia) 15,500
Atalanta Bergamo (Włochy) / Hapoel Hajfa (Izrael) 15,249
Molde FK (Norwegia) / Hibernian FC (Szkocja) 12,500
Girondins Bordeaux (Francja) / FK Mariupol (Ukraina) 11,283
FK Ufa (Rosja) / Progres Niedercorn (Luksemburg) 10,676
Apollon Limassol (Cypr) / Dinamo Brześć (Białoruś) 10,000
Sturm Graz (Austria) / AEK Larnaka (Cypr) 6,570
Sigma Ołomuniec (Czechy) / Kajrat Ałmaty (Kazachstan) 6,035
Broendby Kopenhaga (Dania) / Spartak Subotica (Serbia) 5,190

Drużyny rozstawione, przegrani z par:

Celtic Glasgow (Szkocja) / AEK Ateny (Grecja)
Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) / Spartak Trnava (Słowacja)
FK Astana (Kazachstan) / Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
Karabach Agdam (Azerbejdżan) / BATE Borysów (Białoruś)
Malmoe FF (Szwecja) / Videoton Szekesfehervar (Węgry)
Red Bull Salzburg (Austria) / Skendija Tetowo (Macedonia)

Drużyny nierozstawione:

Cork City (Irlandia) / Rosenborg Trondheim (Norwegia)
FK Kukesi (Albania) / Torpedo Kutaisi (Gruzja)
Hapoel Beer Szewa (Izrael) / APOEL Nikozja (Cypr)
Legia Warszawa (Polska) / Football 1991 Dudelange (Luksemburg)
Ludogorec Razgrad (Bułgaria) / HSK Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina)
New Saints FC (Walia) FC Midtjylland (Dania)
Olimpija Ljubljana (Słowenia) / HJK Helsinki (Finlandia)
Sheriff Tyraspol (Mołdawia) / Valur Reykjavik (Islandia)
Spartaks Jurmala (Łotwa) / Suduva Mariampol (Litwa)
Alaszkert Erywań (Armenia) / CFR Cluj (Rumunia)