Zwycięstwem Manchesteru City nad Liverpoolem FC w stosunku 2:1 zakończyła się 21. kolejka rozgrywek angielskiej Premier League. Dla podopiecznych Jurgena Kloppa to pierwsza porażka w obecnym sezonie ligowym.

Hit Premier League dla Manchesteru City!

Od początku spotkanie na Etihad Stadium nie układało się po myśli The Reds, którzy nie przypominali ekipy, która w otatnich kilku miesiącach oczarowała swoją grą cały piłkarski świat. Na domiar złego piłkarzom z Anfield Road tego wieczora towarzyszył też potworny pech.

Najpierw po koronkowej akcji tercetu Salah-Firmino-Mane ten ostatni trafił w słupek, a następnie piłka odbita od Edersona po nieudolnym wybiciu piłki przez obrońcę The Citizens przekroczyła linię, ale nie całym obwodem. Do bramki zabrakło dosłownie milimetrów.

Na przerwę, z minimalnym prowadzeniem, schodzili gospodarze, dla których gola zdobył Argentyńczyk Kun Aguero. Po przerwie wyrównał Roberto Firmino, ale ostanie słowo należało do „Obywateli”, a konkretnie Leroya Sane, który dał komplet punktów gospodarzom. [Zobacz skrót meczu!]

Powiedzmy, że miewaliśmy lepsze mecze, ale dotrzymaliśmy rywalom kroku. City może miało więcej momentów, w których kontrolowali grę, ale my także je mieliśmy choć może nie tak długo i nie tak często jak oni. To jednak mecz wyjazdowy, więc możemy z tym żyć. W dodatku naszym rywalem był Manchester City, który w każdym meczu kontroluje grę częściej niż my to robimy – powiedział po meczu Jurgen Klopp (za LIVERPOOLFC.COM)

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Pepa Guardioli zmniejszyli dystans do liderującego stawce Premier League Liverpoolu FC do zaledwie czterech oczek. Dla zawodników Jurgena Kloppa jest to natomiast pierwsza porażka w lidze w sezonie 2018/19.