Jakub Świerczok zdobył dwa gole w swoim pierwszym meczu w barwach nowego klubu. Łudogorec Razgrad wygrał mecz towarzyski z rosyjską Baltiką 3:1.

Wymarzony początek

Napastnik reprezentacji Polski pomógł swojej drużynie w trudnych momentach. Swojego pierwszego gola zdobył w 60. minucie sparingu, dzięki czemu Łudogorec prowadził 2:0. Były zawodnik Zagłębia po raz drugi pokonał golkipera rywali na niespełna dziesięć minut przed końcem spotkania. Była to jednocześnie ostatnia bramka meczu.

Fakt, że Świerczok dostał tak szybko szansę gry w swoim nowym klubie powinien być dobrą wiadomością dla wszystkich kibiców reprezentacji. Wiele wskazuje na to, że Polak będzie jednym z podstawowych zawodników drużyny z Razgradu. Swoim pierwszym występem w nowej drużynie udowodnił, że jest w formie i ma ogromny piłkarski potencjał.

Kadra Polski na mundial 2018

Adam Nawałka podczas marcowych zgrupowań będzie sprawdzał większość kandydatów do gry w kadrze podczas rosyjskiego mundialu. Nie wiadomo, czy Świerczok dostanie szansę na pokazanie swoich umiejętności. Gdyby się tak jednak stało, może mieć szansę na to, by polecieć na mundial i pomóc drużynie narodowej w walce o najważniejsze trofeum naszego globu.

Polska na mistrzostwach świata, które rozpoczną się w czerwcu tego roku, zmierzą się w grupie H z Kolumbią, Japonią oraz Senegalem.

Transfer Świerczoka

Jakub Świerczok przeszedł do klubu Łudogorec Razgrad z Zagłębia Lubin. Zawodnik podpisał z bułgarską drużyną czteroletni kontrakt, a jego były polski pracodawca otrzymał milion euro.

Mistrzowie Bułgarii w tym sezonie grają w Lidze Europy. W 1/16 finału tych rozgrywek zmierzą się z AC Milanem. Pierwszy mecz zaplanowany jest na 15 lutego, rewanż – tydzień później.